Dünyanın En Pahalı Dijital Fotoğraf Makinesi

22 Nisan 2011 | Yazar: admin | Kategori: Dünya, Elektronik, Genel, Sanat

Dijital fotoğraf makineleri popülerlik kazanmaya başladığı 1990′lı yıllardan bu yana çok yol aldılar. Evet, günümüzde en sıradan telefonlar bile kötü de olsa fotoğraf çekebiliyorlar ve gerçek bir dijital fotoğraf makinesi en profesyonel fotoğrafçıya bile klasik tarz filmli makineleri unutturmuş durumda.

Şu anda dünyanın en pahalı dijital fotoğraf makinesi Hasselblad’ın H4D-60 modeli. BU DSLR makine 60 megapiksel 40×54mm lense sahip. Absolute Position Lock adı verilen işlemcisi ile Hasselblad’ın True Focus sistemi, fotoğrafçıya fokus ayarlarıyla uğraşmaya gerek bırakmadan kompozisyona odaklanmasına olanak sağlıyor. Enstante aralığı 1/800 ile 32 saniye arasında değisebilen fotoğraf makinesinin ağırlığı ise 2290 gram.

Bu profesyonel fotoğraf makinesinin fiyatı ise, sıkı durun, tam 40 bin dolar. Ama bu fiyatı ödeyerek sadece fotoğraf makinesine sahip olmuyorsunuz, ayrıca Hasselblad Sahipleri Kulübüne de üye olmuş oluyorsunuz. Bu exclusive kulüp sayesinde profesyonel fotoğrafçılar dünyasına girip bağlatılar kurabilir ve müşteri tabanınızı genişletebilirsiniz.

Benzer Yazılar:

Etiketler: , ,

2 Yorum “Dünyanın En Pahalı Dijital Fotoğraf Makinesi”

  1. Yaşar diyor ki:

    Böyle bir saçmalığa nasıl olurda izin veriliyor anlamıyorum. 40-54 mm objektif de nedir kardeşim. Ayrıca dijitalden farkı yok. DSLR olacak, adam gibi objektifini çıkaracaksın… Geniş açı, telefoto, makto, balık gözü, standart falan objektifler takacaksın ki bu parayı isteyeceksin. Çok saçma bir şey bu.

  2. yaşar t. diyor ki:

    selam yaşar yanlış yazmışlar oraya bu makina orta format bir makina 40- 54 içindeki algılayıcı sensörün boyutu yani saçma değil

Yorum birakin