Dünyanın En Pahalı Dijital Fotoğraf Makinesi

Dijital fotoğraf makineleri popülerlik kazanmaya başladığı 1990'lı yıllardan bu yana çok yol aldılar. Evet, günümüzde en sıradan telefonlar bile kötü de olsa fotoğraf çekebiliyorlar ve gerçek bir dijital fotoğraf makinesi en profesyonel fotoğrafçıya bile klasik tarz filmli makineleri unutturmuş durumda.

Şu anda dünyanın en pahalı dijital fotoğraf makinesi Hasselblad'ın H4D-60 modeli. BU DSLR makine 60 megapiksel 40x54mm lense sahip. Absolute Position Lock adı verilen işlemcisi ile Hasselblad’ın True Focus sistemi, fotoğrafçıya fokus ayarlarıyla uğraşmaya gerek bırakmadan kompozisyona odaklanmasına olanak sağlıyor. Enstante aralığı 1/800 ile 32 saniye arasında değisebilen fotoğraf makinesinin ağırlığı ise 2290 gram.

Bu profesyonel fotoğraf makinesinin fiyatı ise, sıkı durun, tam 40 bin dolar. Ama bu fiyatı ödeyerek sadece fotoğraf makinesine sahip olmuyorsunuz, ayrıca Hasselblad Sahipleri Kulübüne de üye olmuş oluyorsunuz. Bu exclusive kulüp sayesinde profesyonel fotoğrafçılar dünyasına girip bağlatılar kurabilir ve müşteri tabanınızı genişletebilirsiniz.