Dünyanın En Pahalı Diz Üstü Bilgisayarları

Listemizin ilk üç sırasını diğer birçok pahalı ve lüks aletlerde olduğu gibi değerli taşlar ve metallerle süslenmiş ya da tasarımcılar tarafından dizayn edilmiş bilgisayarlar işgal ediyor. Dördüncü sıradan itibaren verdiğiniz paranın karşılığını tam olarak alabileceğiniz yüksek performans diz üstü bilgisayarları görebilirsiniz.1. Luvaglio "Bir Milyon Dolar" Laptop İsminden de anlaşılabileceği gibi bu diz üstü bilgisayarın fiyatı 1 milyon dolar. Bu bilgisayardan dünyada sadece bir tane bulunmakta ve sahibi olacak olan kişi bilgisayarını değerli metallerle, deri ve ağaç kaplama seçenekleri ile kişiselleştirebilecek. Ayrıca diz üstü bilgisayarın kendisine özgü tasarımı her türlü bileşen güncellemesine izin veriyor. Şu an itibarı ile bilgisayarda 128 GB solid state hard disk, MP3 player, kasaya yerleştirilmiş USB bellek ve "entegre ekran temizleme" özellikleri bulunuyor.

2. Tulip E-Go Diamond Tulip kendisini "dünyanın en çok arzu edilen lüks diz üstü bilgisayarı" olarak tarif ediyor. Fiyatı ise 355,000 dolar. Tulip krom tutamağı ve yuvarlatılmış hatları ile diz üstü bilgisayardan daha çok bir bayan çantasını andırıyor. Bilgisayara ayrıca beyaz altın ve pırlantalarla süslenmiş olan yüksek kalite bir deri giydirilmiş. Tulip'in açma kapama ve diğer hareketli aksamları titanyumdan yapılmış. Bütün bu lüksün tam aksine diz üstünün diğer özellikleri hiçte standartların üzerinde değil. 12' ekran, 2 GB ram, 160 GB hard disk, entegre webcam, Bluetooth 2.0 ve DVD yazıcı!

3. Ego for Bentley "Ego for Bentley"'in görünüşü size pek erkeksi gelmeyebilir ama bu diz üstü bilgisayar orjinal Bentley derisi, dikişleri ve renk seçenekleriyle kendisine özgü bir tarz taşıyor. Arabanıza uygun renk seçenekleri ile gelen bu bilgisayarın tutamaçları kapalı olduğu zaman arabanızın kapı tutamaçlarını andırıyor. Pahalı zevkleri olan ve bu bilgisayarı almak isteyenler 20,000 doları gözden çıkarmak durumundalar. Bilgisayarın performans tarafına gelince; 64 bit merkezi işlemci ve 160GB hard disk ile yetinmek durumundasınız.

4. Voodoo Envy H:171 Sıra performans canavarlarında! Diz üstü bilgisayarınızda hem performans hem de stil arıyorsanız Voodoo Envy H:171 tam size göre olabilir. Bilgisayarın bazı özellikleri: Intel Core 2 Extreme X6800 işlemci, 4GB RAM, twin Nvidia Quadro FX Go 2500M grafik kartı, 1.3MP webcam, dual 250GB hard disk, 7-in-1 hafıza kart okuyucu, dual layer DVD RW sürücüsü and ve yüksek çözünürlüğe sahip 17' 1920X1200 ekran. Bilgisayarın şasesi ise 24 farklı renk ve kişiliğinizi yansıtacak 14 farklı kabartma tasarımı seçenekleri ile geliyor. Bütün bunlara ödemeniz gereken miktar ise 8500 dolar.

5. Rock Extreme SL8 Dünyanın en hızlı diz üstü bilgisayarı! Laptop Intel Core 2 Quad işlemci, NVIDIA 9800M GPUs SLI grafik işlemci ve 8GB RAM ile birlikte geliyor. Bilgisayarda ayrıca HD film izleyebilmeniz için Blue-Ray sürücü de bulunuyor. Fiyatı 5000 dolar civarında ama bilgisayarın özelliklerine bakınca bu fiyatın karşılığını fazlası ile alıyorsunuz gibi görünüyor.

6. Alienware Area 51 Kim demiş diz üstü bilgisayarlarla sıkı oyunlar oynanmaz diye. Dış görüntüsü de gayet çekici olan bu bilgisayarın işlemcisi Intel Extreme Core 2 teknolojisini kullanıyor ve NVIDIA® GeForce® 9800M GT dual GPU SLI® grafik işlemcisi 1 GB hafıza ile geliyor. 1 terabaytlık yüksek hızlı RAID 0 konfigurasyonlu data depolama ünitesine sahip olan bu canavar Windows vista işletim sitemiyle geliyor. Bilgisayarda ayrıca televizyon filmlerini yüksek kalite kayıt edebileceğiniz TV Tuner kartı bulunuyor. Bu ürünün fiyatı 5000 dolar civarında.

7. Lenovo ThinkPad W700DS İki ekranlı diz üstü bilgisayar! Evet bu bilgisayar iki tane ekranla geliyor. Standart ekranı 17' olan bu Lenovo ThinkPad W700DS modelinde ana ekran arkasına saklanmış ve çekip çıkarılabilen ikinci bir ekran daha mevcut. Ana ekranınızda Excel ya da Photoshop gibi programlarınız açık dururken ikinci ekranınızda Skype ya da MSN Messenger gibi uygulamalarınızı kullanabilirsiniz. Bu bilgisayar 2.53 GHzCore 2 Quad Extreme QX9000 işlemci, 4GB RAM ve dual 250GB 5200rpm hard disk ile geliyor. Tüketici fiyatı 4500 dolar civarında.

8. Toshiba Qosmio G35-AV660 Toshiba'nın HD kalitesinde DVD oynatabildiği bu diz üstü bilgisayar 2.0 GHz Core 2 Duo işlemci, 2GB RAM, 240GB RAID 0 hard disk veNvidia GeForce Go 7600 ekran kartı ile birlikte geliyor. 17' lik 1920×1200 çözünürlüğe çıkabilen ekranla gelen bu laptopın fiyatı 3500 dolar. İyi bir eğlence bilgisayarı gibi duruyor.

9. Dell M6400 Dell marka diz üstü bilgisayar tam bir veri işleme makinesi. Intel Core 2 Duo Quad Core Extreme Edition işlemcisi ve 16GB 1066Mhz DDR3 hafızasıyla bu bilgisayar her türlü kompleks analiz programının ihtiyacını karşılayacak nitelikte. Bu yüksek performans bilgisayarın fiyatı ise gayet makul düzeylerde. Baz modelinin fiyatı 3000 dolar civarında.

10. Acer Ferrari 1100 Süper hafif karbon fiber şasesiyle İtalyan spor arabalarına benzeyen bu diz üstü bilgisayar MAD Turion X2 Dual-Core CPU, 4GB RAM ve draft-n WiFi özellikleriyle geliyor. 3000 dolarlık fiyatı ile gayet alınabilir olan bu bilgisayar hafifliği ve yüksek performansı ile ön plana çıkıyor.

Not: Bu listeye altın kaplama Macbook Pro gibi kişiler tarafından özel tasarlanmış diz üstü bilgisayarlar dahil edilmemiştir.